Märt Metusala

Nimi:Märt Metusala
Pikkus: 180 cm
Algne kehakaal:93 kg
Saavutatud kehakaal:79 kg

Kasutas teenuseid:

“Kingi jalga pannes enam kõht ei sega”

46-aastane Märt Metusala kandis veel kolm aastat tagasi liigseid kilosid ja suitsetas nagu korsten, ent temast on saanud läbi ja lõhki tervislike eluviiside fanaatik.

Ta sõidab aastas rattaga kolm tuhat ja jookseb pool tuhat kilomeetrit.

Märdi ellu tuli pööre juhuslikult spordiklubist mööda sõites. Ühel tuulisel novembripäeval otsustas ta spordisaali kiigata. Oli ka viimane aeg, sest tema tervis lõi häirekella.

„Mu kaal oli tõusnud saja kilo kanti ja isegi teisele korrusele kõndimine võttis tõsiselt hingeldama. Jaksasin järjest joosta umbes kakssada meetrit,” meenutas Märt nullpunkti, kust algas tema tee tervislike eluviiside poole.

Spordiklubisse naastes pöördus Märt kõigepealt personaaltreener Marek Morozovi poole, kes koostas talle esimese treeningkava ja andis esmast toitumisnõu. Varem päevas ühe korra arutult söönud mees toitus nüüd neli-viis korda päevas. Ta kaotas kolme kuuga kümme kilo.

Tahab õppida õigesti jooksma

Tasapisi alustas Märt vastupidavustreeninguga: kõndis jooksulindil, sõitis rattaga ning kasutas sõudetrenazööri ning seda kõige hästi rahulikus tempos, kuna algne pulss oli liialt kõrge.

Pool aastat hiljem alustas ta ka metsajooksu- ja ujumisega. Paar kuud hiljem tegi Märt kaasa juba oma esimesel triatlonil. Ta oli muutunud mees. „Sokke jalga pannes enam kõht ei seganudki,” lausus ta muheledes.

Järgneval aastal tegi Märt kaasa juba kümnel triatlonil, sealhulgas läbis nelja poole tunniga TriStari 111 km distantsi. Samuti osales ta Filteri maanteesõiduvõistlustel.

Ka abikaasa alustas Märdi eeskujul tervisesportimist. „Kümme kilo kadus ka temal nagu nõiavitsa väel ning spordist sai ühine jututeema ja harrastus,” nentis mees.

Kinkekaart

Valmista rõõmu oma lähedastele ning kingi tähtpäevaks neile kõige kallim vara, milleks on – TERVIS

Kirjuta meile