Mihkel Eber

Nimi:Mihkel Eber
Pikkus: 183 cm
Algne kehakaal:149 kg
Saavutatud kehakaal:84 kg

Kasutas teenuseid:

Mihkel Eber – mees, kes võttis ennast kokku ja langetas 15 kuuga 65  kilogrammi.

Ma ei oskagi täpselt öelda, mis mind ajendas ennast käsile võtmast. Lihtsalt ühel heal päeval käis peas “klõps”, mis ütles : nii enam edasi minna ei saa. Olin oma kehakaaluga jõudnud 149 kiloni. Ei saa öelda, et tänu suurele kehakaalule tervis oli halb, kuid kindlasti oleks see olnud aja küsimus. Teadsin, et suure ülekaalu tõttu hakkavad vaevama liigese valud ja kõrge vererõhk, aga mul neid sümptomeid ei olnud. Kõige rohkem tegi muret pigem tihti väsinud olek ja aeglane liikumine.

Kui enamus ülekaalulisi räägivad, kui raske see kaalu langetamine on, siis minu jaoks see nii hull polnud. Teadsin, et toitun valesti ja liigun vähe ning see tõttu alustasin esimese asjana sellest, et lülitasin oma toidukorvist välja kõik magusa, igasugused saiad, pirukad, krõpsud ning kõik võimalikud kastmed. Lisaks hakkasin iga päev jalutamas käima. Esialgu oli see raske ja kilomeetritelt suutsin kõndida vähem, aga kuu aja pärast suutsin läbida juba 8-9 kilomeetrit korraga.

Kui nüüd aus olla, siis alguses oli peas mõtted minna ka mao vähendus operatsioonile. Kuid õige pea tuletasin endale meelde, et ma olen ju tugev. Mul peab olema iseloomu ja tahtejõudu ilma kirurgilise sekkumiseta püstitatud teekond lõpule viia. Jah, tõesti oli ka hetki kui oli raske, kuid loobumis ja käega löömis hetki ma endale ikkagi ei lubanud.

Möödus aeg ning kui ma olin juba suurema osa oma üleliigsest kehakaalust kaotanud, siis nägin peeglist, et asi pole päris see mida näha tahtsin. Mu keha nägi tühja kartulikoti moodi välja, aga sellisest kehast ma ju ei unistanud. Oli vaja kellegi spetsialisti abi. Marekiga soovitas mul ühendust võtta tuttav, kes ise tema juures trennis käis ning seda ma ka tegin.

Marek koostas mulle treeningkava ning hakkasime 2 korda nädalas koos trenni tegema ning ühe korra nädalas tegin ma kava järgi iseseisvalt. Oli vaja ju lihaseid juurde saada. Nagu Marek ütles: ilma jõusaali trennita kaalu kaotades saab suurest pirnist lihtsalt väike pirn. Ei tahtnud olla väike pirn. Tahtsin välja näha terve ja elujõuline mees.

Marek korrastas ka mu toitumist, mis oli ju puhtalt enda teadmiste najal rajatud. Nüüd hiljem sain aru, et ei piisa ainult sellest kui kulutada rohkem kaloreid, kui sisse tarbid. Kehakaal küll langeb, aga enesetunne ja meeleolu peab ka olema võimalikult hea ja mis kõige tähtsam – säilima tervis. Seega soovitan kõigile, kellel kaalu probleemid pöörduda kõige pealt oma ala spetsialisti poole. Nii säilib tervis ja saavutate oma eesmärgi lihtsama vaevaga.

Kinkekaart

Valmista rõõmu oma lähedastele ning kingi tähtpäevaks neile kõige kallim vara, milleks on – TERVIS

Kirjuta meile