Mida teha, et elada tervena 100 aastaseks ?

On ju hea tunne kui hommikul ärgates vaatab sulle peeglist vastu rahulolev ja õnnelik inimene. On ju hea tunne, kui sa ei pea enam peitma ennast lohmakatesse riietesse ning saad kanda rõivaid mis toovad esile sinu mina. Saad komplimente oma figuuri ja kena välimuse eest. Sul on enesekindlus minna sinna kuhu ennem ei soovinud. Sul on energiat tegeleda asjadega millega ennem ei saanud. Sul on kindlus teha otsuseid, milles ennem kahtlesid. Ja see ei ole veel kõik. Sa oled lisanud oma elueale 10 aastat juurde. Sa oled ilus, terve ning elurõõmus nautimaks igat hetke oma elus.

Usu, seda saavutada on tegelikult lihtne. Pead iga nädala 168-st tunnist loovutama ainult 3 tundi treeningu jaoks. Kas seda on palju ?

Ah jaa, üks asi veel. Pead vahetama suhkrut ja säilitusaineid täis rämpstoidu naturaalsete, täisväärtuslike ja vitamiiniküllaste toiduainete vastu mis annavad terveks päevaks energiat ja jõudu. Iga terve mõistusega inimene saab aru, et selliselt toimides teeb ta endale ainult head. Kui sa praegu nii ei toimi, siis oleks viimane aeg seda muuta.

Tõeline muutus algab aga alati enda seest. Leia vastus oma esimesele küsimusele: kas sa tõesti soovid seda muutust või on see järjekordne lubadus, enesepettus. Leia vastus ka oma teisele küsimusele: mis põhjusel sa seda soovid ? Kas sellepärast, et keegi tuttav alustas tervislike eluviisidega või sellepärast, et ühiskonna poolt ülekaaluline ning ebasportlik olla on taunitav ? Võin öelda, et need ei ole päris piisavad argumendid, et sa suudaks püstitatud eesmärgini jõuda. Ainult hetke emotsioonide ajel sa seda saavuta ei suuda. Vaja on oma peas teha ümber lülitus ja kui sa selle saavutad, siis näed kuidas asjad hakkavad muutuma sinna suunas kuhu sa soovid või kui sa seda ei suuda, siis juhtub su eluga tõenäoliselt järgmine:

Oled pidevalt või kogu aeg haige ning sunnitud kasutama ravimeid.  Sa ei saa  väga kuhugi minna, sest pole jõudu, energiat ja võimalust. Selle tõttu oled pidevalt stressis. Sul tekib  depressioon ning lisanduvad uued haigused, mis lõpetab su elu enneaegse surmaga. Ja sa ei näinudki oma lapselapsi kasvamas suureks. Sa ei saanudki oma elu jooksul teha neid asju mida plaanisid.

Mina küll ei usu, et keegi seab endale eesmärgiks olla ülekaalus ja haige. Ma ei usu ka seda, et keegi soovib  endale lõtvunud, kortsus ja pehmet keha, samuti nagu keegi ei soovi olla üksik ja vaene. Kui sa ei hoolitse oma tervise eest, siis poolel teel hakkad aeglaselt kuid järjekindlalt andma alla ilma, et sa seda isegi märkaks. Veel hullem, sa loobud ükshaaval oma väärtustest ja unistustest. Kui lased oma kehal hukka minna, siis hukkad  ka oma vaimu. Ka sellist elu sa soovid ?

Kui te saavutate kontrolli oma keha üle, kontrollite te ka oma elu.
— FITNESSKOOL

Ükskõik kes sa oled, päris kindlasti oled sa võimeline muutuma.
— FITNESSKOOL

Ära lase kellegil öelda, et sa ei suuda. Sa suudad.
— FITNESSKOOL

Kinkekaart

Valmista rõõmu oma lähedastele ning kingi tähtpäevaks neile kõige kallim vara, milleks on – TERVIS

Kirjuta meile